Základní škola Čestmíra Císaře

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy Čestmíra Císaře, příspěvková organizace v Hostomicích

Současnost

Základní škola Čestmíra Císaře, příspěvková organizace, je školou plně organizovanou. Poskytuje vzdělávání žáků 1. – 9. ročníku, školní stravování s vlastní školní kuchyní.

Areál školy je možné rozdělit do 4 částí – hlavní budova, starší budova, tělocvična a školní hřiště.

Hlavní budova slouží celému druhému stupni a některým třídám stupně prvního. V této budově sídlí vedení školy, jsou zde kmenové třídy, odborné učebny (fyziky, chemie, zeměpisu, přírodopisu, hudební výchovy, výtvarné výchovy, cizích jazyků, školní knihovna, počítačová učebna a dvě plně zařízené multimediální učebny. V suterénu hlavní budovy je keramická dílna.

Ve starší budově jsou umístěny třídy prvního stupně, dvě oddělení školní družiny, školní kuchyně a školní jídelna. Je zde i nově vybavená cvičná kuchyňka.

V obou budovách jsou všechny kmenové třídy vybaveny moderním nastavitelným nábytkem, interaktivní tabulí a počítačem, zrekonstruované šatny a zrekonstruovaná sociální zařízení. Při výuce jsou žákům k dispozici tři mobilní počítačové učebny vybavené notebooky a tablety, programovatelné včelky Bee-Bot, multimediální edukační hry a robotické stavebnice.

Po vyučování mohou žáci nižších ročníků navštěvovat dvě oddělení školní družiny se svým venkovním hřištěm s herními prvky.

S hlavní budovou je chodbou propojena tělocvična, která slouží nejen potřebám školy, ale i veřejnosti. V areálu školy je vybudováno hřiště s umělým povrchem s naznačeným hřištěm na házenou, košíkovou, volejbal a tenis.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, sobota 27. 4. 2024
skoro jasno 18 °C 5 °C
pondělí 29. 4. skoro jasno 22/10 °C
úterý 30. 4. jasno 23/11 °C

Svátek má Jaroslav

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.